×
Amélie (2001) Türkçe Altyazılı izle
Amélie (2001) Türkçe Altyazılı izle
Türkçe Altyazı 720p IMDb 8.3

Paris’te, küçük bir apartman dairesinde, kendine özgü, küçük şeylerle mutlu olarak yaşayan saf ve masum bir genç kız: Amêlie… (A. TÂUTOU)
Bir kafetaryada garson olarak çalışan Amêlie’nin hayatı sıradan ve sıkıcı görünse de “O” idare etmektedir. Tek problemi, hayatında bir erkeğin olmamasıdır.
Amêlie, bir gün rastlantı sonucu, dairesinde içinde başkasına ait çocukluk anıları olan, eski bir kutu bulur. Kutuyu, arayıp bulduğu ve artık orta yaşlı bir adam olan sahibine, kimliğini gizleyerek iade eder. Bu olaydan sonra hem adamın hem de Amêlie’nin yaşamı tümden değişir. Amêlie, komşularının ve ev arkadaşlarının hayatlarını küçük, muzip sürprizlerle yaşanır hale getirmek için var gücüyle çalışan bir iyilik meleğine dönüşür…
Kötü çekilip atılmış vesikalık fotoğraf koleksiyonu yapan ve lunaparktaki “korku trenindeki hayalet” olarak çalışan(!) Nino’nun, kaybettiği çok değerli fotoğraf albümü Amêlie’nin eline geçince. Amêlie bu kez onun peşine düşer… Birbirleri için yaratılmış olan Amêlie ve Nino’nun yollarının kesişmesi, ancak Paris’te gerçekleşebilecek bir mucizedir. Son yılların en ilginç romantik komedilerinden biri olan Amêlie, size gerçek aşkın büyüsünü hatırlatacak.

Yorumlar

Cialis